CDI & MP Bajardo 2016: Wschodząca gwiazda światowego ujeżdżenia wystąpi w Polsce!

Data publikacji: 2016-08-27
Morgan Barbancon fot. fb

 

Od 2 do 4 września w Bajardo rozgrywane będą międzynarodowe zawody ujeżdżeniowe. Od piątku do niedzieli na czworoboku zobaczymy kilkadziesiąt par. Część zawodników powalczy o medale MP, pozostali będą rywalizować w ramach CDI-W. To jedne z najważniejszych zawodów ujeżdżeniowych rozgrywanych w tym roku w Polsce, miło jest nam więc poinformować, że wystartuje w nich m.in. Morgan Barbancon Mestre, młodziutka reprezentantka Hiszpanii, która przez wielu jest uznawana za jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia!

Morgan, choć ma dopiero 24 lata, już startowała na największych i najbardziej prestiżowych zawodach jeździeckich na świecie. Wraz z hiszpańską drużyną wystąpiła w IO Londyn 2012, zajmując 7. miejsce w klasyfikacji zespołowej. Dwa lata później, w Caen, podczas MŚ zdołała awansować do ścisłego finału, a rok później w Aachen (2015) wraz z drużyną wywalczyła 4. miejsce. Wszystkie powyższe sukcesy zawodniczka osiągała na holenderskim ogierze Painted Black, który rok temu zakończył karierę sportową. Do Bajardo, na zawody CDI-W Morgan przywiezie swoje dwa podstawowe konie - 15-letnią, wirtemberską klacz Girasol (Gribaldi x Landioso), na której wygrała w lipcu konkurs Grand Prix Freestyle CDI3* Deauville oraz ogiera Sir Donnerhall II (Sandro Hit x Donnerhall).

 

Morgan Barbancon Mestre & Painted Black - Światowe Igrzyska Jeździeckie 2014

 

 

Mimo stosunkowo krótkiej kariery Morgan jest już bardzo rozpoznawalna. Jej profil na instagramie śledzi ponad 32 000 użytkowników. Z jej popularności chętnie korzystają duże jeździeckie marki m.in. Kingsland, CWD, Dy'on oraz Kentucky Horse Wear. Trenerem amazonki jest Alndreas Helgstrand. Prywatnie zawodniczka spotyka się ze znanym skoczkiem - Nicolą Philippaerts.

 

Powiązane linki:

 

 

 

fot. oficjalny fanpage zawodniczki

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram