MŚ D-1 Piber 2016: Polskie konie już po przeglądzie!

Data publikacji: 2016-08-03
MS Piber 2016 fot. Piber2016/Gabriele Boiselle
 fot. Piber2016/Gabriele Boiselle

 

Przed nami kolejne dni pełne sportowych emocji. Już 4 sierpnia, w Piber, do rywalizacji o medale Mistrzostw Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi przystąpi 78 zawodników z całego świata. Oczywiście w tym gronie nie mogło zabraknąć Polaków i tak od czwartku reprezentować nas będzie drużyna w składzie: 

  • Weronika Kwiatek & Bartnik
  • Bartłomiej Kwiatek & Sonet/Niger
  • Marcin Kilańczyk & Prymus

Indywidualnie wystartuje również Katarzyna Kuryś z klaczą Tara.

 

Reprezentacja Polski - MŚ Piber 2016

 

Polscy zawodnicy od lat należą do ścisłej czołówki w konkurencji powożenia zarówno zaprzęgami jedno jak i parokonnymi. W 2014 w Izsak najlepsza w polskiej ekipie była Weronika Kwiatek, która zajęła 5. miejsce. Cztery lata wcześniej (2010) jeszcze lepiej wypadł brat Weroniki, zdobywając srebrny medal podczas MŚ w Lezirias (Portugalia). Dwanaście lat temu po medal sięgnęła również reprezentacja, zdobywając brąz podczas mistrzostw rozgrywanych w Astorp - w składzie medalowej ekipie znaleźli się Agnieszka Chwastek, Wiktor Pietrowski i Przemysław Zabłocki. 

Nastroje w polskiej ekipie w Piber są dobre. Wszystkie polskie konie przeszły już przegląd weterynaryjny. Jeszcze dziś (3.08) w Piber odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw, a już jutro, od rywalizacji na czworoboku, rozpocznie się walka o medale. 

Trzymamy kciuki!

 

Powiązane linki:

 

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram