Ilona Janas i Lord Django z biletem na Mistrzostwa Świata!

Data publikacji: 2016-07-18
Ilona Janas & Lord Django/ Timeless Photography

 

Od 1997 roku w Europie rozgrywane są ujeżdżeniowe Mistrzostwa Świata Młodych Koni. Ich tegoroczna edycja odbędzie się za nieco ponad tydzień w Ermelo (Holandia), a Polskę będzie reprezentować Ilona Janas, która wystartuje na hanowerskim ogierze Lord Django.

Lord Django (Stalypso x Londonderry) urodził się 2010 roku w Niemczech, a jego hodowcą jest Herman Heeren. Koń ten poza nieprzeciętnym talentem, legitymuje się bardzo ciekawym pochodzeniem. Jest on synem skokowego (!) Stalypso (Stakkato x Calypso II), który daje również potomstwo wszechstronnie użytkowe - sprawdzające się zarówno w skokach, ujeżdżeniu, a nawet WKKW. Matka Lord Django, wyróżniona premią państwową - Lona (Londonderry x Wanderkonig) ma pochodzenie typowo ujeżdżeniowe. Po mieczu jest ona wnuczką legendarnego Lauries Crusador xx. W trakcie swojej kariery hodowlanej Lona dała już m.in. ogierka Der Beste (Don Index), zakalifikowanego na Elitarną Aukcję Związku Hanowerskiego, czy startującą we Francji klacz Di Madonna (Dimaggio). 

6-letni obecnie Lord Django jako czterolatek wywalczył srebrny, a jako pięciolatek złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu. W tym roku świetnie spisał się m.in. podczas zawodów CDIYH w Lipicy, w finale zajmując 2. miejsce z wynikiem 78,400%. Trzymamy kciuki za udany start w Ermelo!

 

Ilona Janas & Lord Django

 

 

 

fot. Timeless Photography