Helen Langehanenberg & Damsey udanie debiutują na arenie międzynarodowej!

Data publikacji: 2016-05-01
Helen Langehanenberg fot. langehanenberg.de

 

Wczoraj miał miejsce wyczekiwany debiut międzynarodowy pary Helen Langehanenberg & Damsey FRH. Zawodniczka wraz z nowym wierzchowcem wraca na międzynarodowe areny. 

W pierwszym starcie, podczas Grand Prix CDI Mannheim, para zwyciężyła w Grand Prix, uzyskując 73,740%. Sędziowie szczególnie wysoko ocenili lotne zmiany nóg i kłus wyciągnięty. W arkuszu ocen pojawiła też "9" za pasaż. Jeszcze dziś Helen & Damsey FRH wystartują w konkursie Grand Prix.

Hanowerski Damsey FRH (Dressage Royal x Ritual) urodził się w 2002 roku, a więc ma w tej chwili 14 lat. Jako trzylatek został uznany przez Związek Hanowerski, a później także m.in. w Danii i Szwecji. Przez lata udanie łączył karierę reproduktora i sportowca. Jego ojcem jest syn epokowego Donnerhalla - Dressage Royal, a matką Ria Grande (Ritual x Grande). Pełna siostra Damseya, klacz Daianira, również była koniem klasy Grand Prix.

Helen Langehanenberg rozpoczęła treningi na ogierze Damsey z początkiem 2016r., wcześniej startował na nim Steffen Frahm. Czy koń ten okaże się godnym następcą Damon Hilla, z którym zawodniczka odnosiła swoje największe sukcesy? Czas pokaże.

 

Helen Langehanenberg & Damsey, podczas pierwszej oficjalnej prezentacji
Verden, luty 2016

 

 

 

fot. langehanenberg.de

 

Inspiracje

Facebook

Instagram