Mistrzostwa Polski w Skokach przez Przeszkody -dzień I

Data publikacji: 2014-07-04

Znamy liderów po pierwszym dniu zmagań w Mistrzostwach Polski w konkurencji skoków przez przeszkody, które dzisiaj rozpoczęły się w Warce.

Jako pierwsi na starcie stanęli zawodnicy w kategorii "dzieci", rywalizujący w Pucharze Polski. Trudny parkur okazał się bardzo selektywny - tylko 7 par pokonało go bezbłędnie. Zwyciężyła Maria Stanisławiak startująca na doświadczonym og. Regiel, przed Franciszkiem Kowalczykiem (Harry) i Filipem Lewickim (Codetia VDL).

W gronie juniorów, po bezbłędnym i szybkim przejeździe, prowadzenie objęła Olimpia Bembenik dosiadająca og. Artinus. Kolejne dwa miejsca zajmują Andrzej Opłatek i Adam Grzegorzewski. Obaj nie mieli zrzutek na obu swoich koniach. Aż 11 par w tej grupie wiekowej zachowało czyste konto, zapowiada się więc ciekawa rywalizacja o medale.

Bez niespodzianek zakończył się I półfinał młodych jeźdźców. Najlepsza okazała się Zuzanna Gowin, która startując na swoim podstawowym koniu - Emperio van't Roosakker ukończyła parkur bez zrzutek i w czasie 64,42 s. Pozycję wicelidera wywalczył Maks Wechta (na zdjęciu) - bezbłędny na obydwu swoich koniach, a szybszy na kl. Boliwia (66,56 s). Miejsce trzecie zajmuje w tej chwili Beata Szumowska, mająca do dyspozycji niedużego, ale bardzo dzielnego Zazou. Różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami nie są duże - miejsca od pierwszego do szóstego dzieli dystans mniejszy niż jedna zrzutka.

Wygląda na to, że losy medali w kategorii seniorów będą ważyć się do ostatniego przejazdu. W tej chwili prowadzi Łukasz Wasilewski z koniem Wavantos VD Renvilhoeve  Jeszcze lepszy czas - 62,76 s  uzyskał Grzegorz Psiuk, ale niestety jeden błąd zepchnął go na drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczyła para, która w Warce zdobyła już złoty medal w 2010 roku - Mściwój Kiecoń i Urbane. Stratę punktową poniżej 4 pkt karnych mają jeszcze: Piotr Morsztyn, Tomasz Miśkiewicz, Marek Lewicki (obrońca tytułu), Andrzej Głoskowski, Jarosław Skrzyczyński i Grzegorz Kubiak. Każdy z tych zawodników ma bardzo realne szanse na medal, zapowiadają się ogromne emocje !