Finały PŚ 2015/2016 Goeteborg: Hans Peter Minderhoud zwycięża, Beata Stremler z kwalifikacją do ścisłego finału!

Data publikacji: 2016-03-26
Hans Peter Minderhoud & Glock's Flirt fot. Dirk Caremans/FEI

 

W piątek, 25 marca w Goeteborgu ruszyła walka w finałach Pucharu Świata 2015/2016 w dwóch konkurencjach - ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody. O wynikach pierwszego półfinału skokowego pisaliśmy TUTAJ, a o rywalizacji dresażystów piszemy krótko poniżej. 

Do konkursu Grand Prix Reem Acra FEI World Cup Dressage przystąpiło 18 zawodników, którzy walczyli o prawo udziału w niedzielnym finale - Grand Prix Freestyle. Mimo nieobecności czołowych zawodników, w tym broniącej tytułu Charlotte Dujardin (o przyczynach absencji najlepszych zawodników pisaliśmy TU), konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym fakt, że aż 13 uczestników piątkowego GP uzyskało noty powyżej 70%! Z wynikiem 76,871% zwyciężył Holender - Hans Peter Minderhoud na Glock's Flirt. Tym samym zawodnik potwierdził wspaniałą formę z 's-Hertogenbosch, gdzie był bezkonkurencyjny w konkursie PŚ. Drugie miejsce, ze stratą niespełna 0,5% zajęła reprezentantka gospodarzy Tinne Vilhelmson Silfvén na hanowerskim Don Auriello, a trzecie kolejny Szwed - Patrik Kittel na Watermill's Scandic (76,400%). 

 

Hans Peter Minderhound & Glock's Flirt

 

Startująca w konkursie Grand Prix Beata Stremler uplasowała się na 13. miejscu z wynikiem 70,371%. Przejazd Polki był bardzo harmonijny i dobry technicznie, niestety w uzyskaniu lepszej noty przeszkodził błąd w pierwszym piaffie. Dzięki dobemu wynikowi w GP, nasza reprezentantka ma zapewniony udział w konkursie Grand Prix Freestyle, gdzie wszystko "zacznie sie od nowa" (końcowa klasyfikacja konkursu GPF będzie jednocześnie końcową klasyfikacją Finału PŚ).

Wyniki konkursu Grand Prix pozwalają sądzić, że rywalizacja o zwycięstwo w PŚ będzie bardzo emocjonująca. Relacja "na żywo" w niedzielę od 14.55 (TVP Sport). 

 

Grand Prix, Reem Acra FEI Dressage Final 25.03.2016 - wyniki do pobrania

  1. Hans Peter Minderhoud (NED) & Glock's Flirt - 76,871%
  2. Tinne Vilhelmson Silfvén (SWE) & Don Auriello - 76,500%
  3. Patrik Kittel (SWE) & Watermill Scandic - 76,400%
    ...

      13. Beata Stremler (POL) & Rubicon D - 70,371%

  

 

Beata Stremler i Rubicon D - rekord dla Polski w Grand Prix Pucharu Świata 70,371 % Brawa raz jeszcze !!!!

Opublikowany przez dressage24.pl na 25 marca 2016

 

Patrik Kittel (SWE) & Watermill Scandic

 

Tinne Vilhelmson Silfvén (SWE) & Don Auriello 

 

 

fot. Hippo Foto - Dirk Caremans/FEI