CDI-W Neumunster 2016: Beata Stremler czwarta w konkursie Pucharu Świata!

Data publikacji: 2016-02-21
Beata Stremler CDI *** 06-08.11.2015 LKJ Lewada Zakrzów
 Beata Stremler & Rubicon D/ fot. Łukasz Kowalski

21 lutego w Neumunster (Niemcy) rozegrano 7 konkurs kwalifikacyjny ujeżdżeniowego Pucharu Świata - Reem Acra FEI World Cup Dressage. Na starcie Grand Prix Freestyle stanęło 15 zawodników, w tym dwie Polki - Beata Stremler & Rubicon oraz Katarzyna Milczarek & Dżeko

Podobnie jak we wczorajszym konkursie Grand Prix, najlepsza była reprezentantka Niemiec - Isabell Werth. Zawodniczka, startująca na klaczy Weihgold OLD, po pięknym przejeździe uzyskała wynik 84,600%

W Neumunster świetnie zaprezentowały się polskie zawodniczki. Katarzyna Milczarek zajęła 14., a Beata Stremler 4. miejsce! Świetny wynik Beaty Stremler i jednocześnie słabsza postawa Inny Logutenkovej (15. miejsce) znacząco przybliża naszą reprezentantkę do udziału w IO Rio 2016. Przypomnijmy, że Polka jest w tej chwili 68. zawodniczką rankingu FEI.

Isabell Werth & Weihegold OLD

W rankingu PŚ prowadzi Isabell Werth (GER), która w tym sezonie wygrała już konkursy Reem Acra w Salzburgu i Amsterdamie. Drugie miejsce zajmuje jej koleżanka z reprezentacji - Jessica von Bredow-Werndl, a trzecie Patrik Kittel (SWE). Przed zawodami finałowymi, które od 23 do 28 marca będą rozgrywane w Goeteborgu, w 's-Hertogenbosch odbędzie się jeszcze jedna eliminacja PŚ.