Rolex Grand Slam of Showjumping 2014 - warto wiedzieć

Data publikacji: 2014-08-06
Nick Skelton & Big Star fot. Rolex Grand Slam of Showjumping
 Nick Skelton & Big Star - najlepsza para Rolex Grand Prix Aachen 2013

 

Rolex Grand Slam of Showjumping czyli dosłownie Wielki Szlem w Skokach przez Przeszkody to zaingurowany w 2013 roku niezwykły cykl łączący największe wydarzenia sportowe na świecie. Rolex Grand Slam of Showjumping obejmuje konkursy Grand Prix na następujących zawodach:

  • CHIO Aachen
  • CSIO Calgary (Spruce Meadows)
  • CHI Genewa

Łączna pula nagród na wymienionych imprezach przekracza 2,5 miliona euro. Poza gratyfikacjami w poszczególnych konkursach, firma Rolex przewidziała następujące premie finansowe:

  • 1 000 000 euro dla jeźdźca, który zwycięży w trzech konkursach Grand Prix Rolex Grand Slam pod rząd (niekoniecznie w tym samym roku kalendarzowym)
  • 500 000 euro dla jeźdźca, który zwycięży w dwóch GP pod rząd

oraz 

  • 250 000 euro dla jeźdźca, który w danym roku kalendrzowym zwycięży w dwóch  z trzech konkurów GP cyklu (niekoniecznie pod rząd)

 

Więcej o Rolex Grand Slam of Showjumping

 

Rolex Grand Slam of Eventing

Zanim narodził się pomysł premiowania skoczków, od 2001 roku o "Wielki Szlem" Rolexa mogli walczyć WKKWiści. Do cyklu włączono najtrudniejsze i najbardziej prestiżowe zawody czterogwiazdkowe rozgrywane w Badminton, Burghley (Wielka Brytania) i Kentucky (USA).

 

 

 

Jedyną zawodniczką, której udało się wygrać trzy wymienione wcześniej imprezy, pod rząd jest Pippa Funnel. Brytyjka w 2003 wygrywała na koniach Supreme Rock (Badminton) i Primmore's Pride (Kentucky i Burghley) i poza nagrodami za zwycięstwa w poszczególnych zawodach otrzymała dodatkową premię finansową.

Od 2008 roku premia ta wynosi 350 tys. dolarów - niestety dotychczas nikomu nie udało się powtórzyć wyczynu Pippy. 

Więcej o Rolex Grand Slam of Eventing

 

źródło: rolexgrandslam.com

Inspiracje

Facebook

Instagram