Mistrzostwa Polski WKKW 2019: Paweł Spisak ze złotym medalem!

Data publikacji: 2019-04-29
 Paweł Spisak & Banderas fot. Katarzyna Lichnowska/kaskal
Paweł Spisak & Banderas podczas próby terenowej

W ubiegły weekend (od 26 do 28 kwietnia) na sopockim hipodromie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski WKKW 2019 w kategorii Seniorów (zapowiedź TUTAJ). Niepokonany po raz kolejny okazał się Paweł Spisak, który na swoim podstawowym koniu, Banderasie (Moravia - Babilonia/Jape), zdobył nie tylko tytuł Mistrza Polski WKKW Seniorów, ale także wygrał cały konkurs CCI4*-S!

Paweł Spisak & Banderas (Moravia - Babilonia/Jape)

Słoneczna pogoda przywitała w Sopocie zawodników tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów WKKW. Już podczas pierwszej próby - ujeżdżenia, dało się zauważyć przewagę Pawła Spisaka nad resztą Polaków. Razem z Banderasem (Moravia - Babilonia/Jape) osiągnęli na czworoboku wspaniały wynik 26,9 pkt karnych! Tuż za nimi uplasował się Mateusz Kiempa na wałachu Lassban Radovix (Radolin - Aherlow Vixen/Castle Fox) z 28,5 pktami karnymi. Trzeci po ujeżdżeniu był Paweł Warszawski na westfalskiej klaczy Lucinda Ex Ani 4 (Limbus - Uno/Chello I) mając 30,6 pkt karnych. Pierwsze przetasowania na podium pojawiły się po próbie terenowej, kiedy to spore spóźnienie Lucindy spowodowało oddanie trzeciego miejsca Mariuszowi Kleniukowi i jego Lorettcie (Lorio - Letycja/Efez). I o ile dwa pierwsze miejsca od początku nie ulegały zmianom, tak walka o brązowy medal MP była zacięta. Podczas niedzielnego parkuru, parze Mariusz & Loretta przytrafiła się pechowa zrzutka, która poskutkowała spadkiem na piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji. Natomiast niezłe ujeżdżenie, niewielkie spóźnienie na krosie i bezbłędne pokonanie ostatniej próby skoków przyniosły Joannie Pawlak i Fantastic Friedzie (For Edition - Pirola/Pinkus) brązowy medal Mistrzostw Polski WKKW w kategorii Seniorów!

Mateusz Kiempa & Lassban Radovix (Radolin - Aherlow Vixen/Castle Fox)

Joanna Pawlak i Fantastic Frieda (For Edition - Pirola/Pinkus)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Baborówku podczas kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio (więcej TUTAJ)!