Data publikacji: 2014-11-18
Psiuk & Ares
Grzegorz Psiuk & Ares najlepsza para konkursu Grand Prix Sopot

HZO Leszno i Halowy Puchar Leszna Młodych Koni 14-16.11.2014

W Lesznie trwa prawdziwy maraton, tydzień wcześniej rozegrano tu międzynarodowe zawody rangi CSI2*, a w miniony weekend zawody ogólnopolskie oraz ostatni etap HPLMK (Halowy Puchar Leszna Młodych Koni). Najlepszym zawodnikiem konkursu Grand Prix był Maksymilian Wechta startujący na urodziwym Coriano's Ass, który jako jedyny zachował czyste konto w rozgrywce. Miejsce drugie zajął Michał Tyszko na Surrimo, a trzecie - Radosław Zalewski, który zmienił barwy klubowe i obecnie reprezentuję stajnię Vertus Łódź. W Niedzielnym GP reprezentant Polski startował na świetnej klaczy Ponita 18.

Wyniki

Maksymilian Wechta Cavaliada 2014Maksymilian Wechta odniósł kolejny sukces zwyciężając w GP Leszna (zdjęcie archiwalne)

W klasyfikacji HPLMK sklasyfikowano skromną grupę 24 koni, w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężały:

• Fun Risk L (Upgarde - All Risk/Numero Uno) & Łukasz Krajewski
  • Viva (Now or Never - Capris/Carbid) & Hanna Roszkiewicz
  • Quintella (Sanvaro - Courbette/Baloubet du Rouet) & Jarosław Skryczyński

Wyniki:

HZO Sopot 14-16.11.2014

Przestronna sopocka hala kolejny raz gościła zawodników konkurencji skoków przez przeszkody. W najważniejszym konkursie, niedzielnym Grand Prix zwyciężył reprezentant pomorza - Grzegorz Psiuk startujący na ogierze Ares. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na młodej klaczy Belycette K, a trzecie - Weronika Wilska & Cassato.