Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców w WKKW 27-30.08.2015, Strzegom

Data publikacji: 2015-08-31
MEMJ Strzegom 2015 fot. Karolina Wapińska
 

W dniach 27-30 sierpnia 2015r. w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie k. Strzegomia rozegrano Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Z 58 zgłoszonych koni wystartowało 56 par, a zawody ukończyły 44 z nich. Decydującą próbą okazał się cross, po którym z konkursu odpadło aż 10 par. Wyniki rywalizacji przedstawiamy poniżej. 

 

 

Klasyfikacja drużynowa

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się Brytyjczycy, którzy w Strzegomiu wywalczyli łącznie aż trzy medale: złoto w konkursie drużynowym oraz złoto i srebro w klasyfikacji indywidualnej. W składzie drużyny znaleźli się: Will Furlong, Ella Hitchman, Isabella Innes Ker oraz Emily King. Drugie miejsce w rywalizacji zajęli Niemcy w składzie Christoph Wahler, Flora Remmtsma, Lisa-Marie Forster i Pauline Knorr, a trzecie Irlandczycy Cathal Daniels, Susannah Berry, Tony Kennedy i Harold Megahey. Polacy w składzie Szymon Nachotko, Michał Knap i Aleksander Kadłubowski uplasowali się na ósmej pozycji, przed Francją i Rosją. Niestety reprezentacja Polski, startująca w trzyosobowym składzie, po eliminacji Aleksandra Kadłubowskiego powiększyła swój bagaż punktowy aż o 1000 pkt, co uniemożliwiło zajęcie wyższego miejsca w klasyfikacji końcowej. 

 

Podium klasyfikacji drużynowej MEMJ, od lewej reprezentacja Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii

 

Klasyfikacja drużynowa - wyniki do pobrania

  1. Wielka Brytania - 128,10 pkt
  2. Niemcy - 140,40 pkt
  3. Irlandia - 164,80 pkt

     ...

     8. Polska - 1156,70 pkt

 

Klasyfikacja indywidualna

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisał się Will Furlong, dosiadający konia Livingstone. Brytyjczyk zakończył udział w mistrzostwach z rewelacyjnym wynikiem 34,7 punkta karnego. Drugie miejsce, z wynikiem 39,10 pkt zajęła jego koleżanka z reprezentacji - Sophie Beaty na koniu Stanly. Brązowy medal wywalczył reprezentant Niemiec Christoph Wahler, który statując na Green Mount Flight uzyskał wynik 42,50 pkt. 

 

Michał Knap & Bob The Builder

 

Szymon Nachotko & Ukłon

 

Aleksander Kadłubowski & Devin du Maury

 

Najlepszy z Polaków, Michał Knap na koniu Bob The Builder zajął 28. miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Drugi z reprezantantów Polski, Szymon Nachotko był 37., a Aleksander Kadłubowski po dobrym czworoboku (50,8 pkt) miał niestety groźnie wyglądający upadek na przedostatniej przeszkodzie i został wyeliminowany. 

 

Złoty medalista MEMJ 2015 - Will Furlong (GBR)

 

Klasyfikacja indywidualna - wyniki do pobrania

  1. Will Furlong & Livingstone (GBR) - 34,7 pkt
  2. Sophie Beaty & Stanly (GBR) - 39,10 pkt
  3. Christoph Wahler & Green Mount Flight (GER) - 42,50 pkt

     ...
     28. Michał Knap (POL) & Bob The Builder - 64,80 pkt 

 

Kolejny raz Strzegom udowodnił, że jest gotowy sprawnie zorganizować zawody WKKW najwyższej rangi. Mimo kilku upadków na krosie próba terenowa odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i bez opóźnień. Niewątpliwie jej atutem, zwłaszcza dla publiczności, był również fachowy komentarz w języku polskim oraz angielskim. Tegoroczne MEMJ były doskonałym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w kategorii seniorów, które odbędą się w Morawie w 2017 roku. 

 

Autorką relacji i zdjęć jest Karolina Wapińska

 

Inspiracje

Facebook

Instagram