Mistrzostwa Polski w Skokach Przez Przeszkody 2015: Podsumowanie

Data publikacji: 2015-07-05
Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick

 

W dniach 2-4 lipca na terenie ośrodka jeździeckiego Sielanka Warka rozegrano Mistrzostwa Polski w Skokach Przez Przeszkody. O medale walczyli zawodnicy czterech konkurencji wiekowych - seniorzy, młodzi jeźdźcy, juniorzy oraz dzieci (rywalizujące w Pucharze Polski). 

 

Seniorzy

Do rywalizacji o medal w kategorii seniorów przystąpiło 25 zawodników. Do Warki przyjechali wszyscy ubiegłoroczni medaliści - Jarosław Skrzyczyński, Grzegorz Psiuk i Piotr Morsztyn

Prowadzenie po pierwszym półfinale objął i nie oddał go do końca - Jarosław Skrzyczyński, który przez pierwsze dwa dni punktował na swoim młodym koniu - Inferno. Dzięki temu zawodnik w trudnym finale mógł skorzystać ze swojego podstawowego konia - Crazy Quick, który w sobotę skakał wyśmienicie. Nowy-stary mistrz nie zrobił przez trzy dni żadnej zrzutki i ukończył mistrzostwa z doskonałym wynikiem 0 pkt karnych.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Łukasz Koza startujący na Chito Blue. Reprezentant KJ Trachy Gliwice świetnie zaprezentował się w finale robiąc tylko jedną zrzutkę.

Tytuł II Wicemistrza Polski zdobył 22-letni, debiutujący w tym roku w kategorii seniorów, Maksymilian Wechta. Reprezentant KJ Wechta startował na dwóch koniach - Coriano's Ass oraz London 32. Pierwszego dnia, punktował na Coriano's Ass, drugiego i trzeciego na Londonie. 

 

Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick 

 

Szybka kontrola drągów - Łukasz Koza & Chito Blue

 

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów 2015

 1. Jarosław Skrzyczyński & Inferno, Crazy Quick 0,0 pkt
 2. Łukasz Koza & Chito Blue, 8,85 pkt
 3. Maksymilian Wechta & London 32, Coriano's Ass, 9,19 pkt

Pełne wyniki do pobrania

 

Maksymilian Wechta & London

 

Podium MP Seniorów - od lewej Łukasz Koza, Jarosław Skrzyczyński i Maksymilian Wechta

 

Młodzi Jeźdźcy

Obsada Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców była  w tym roku skromna, ale emocji nie zabrakło. Przed finałem, z zerowym kontem, prowadził junior, Andrzej Opłatek startujący na dwóch koniach Poli Loli i El Camp. Z wynikiem zaledwie 0,99 pkt gorszym, drugie miejsce zajmował Krzysztof Okła. I to właśnie reprezentant KKJ Kielce okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajęła Weronika Wilska (M Carano, Ares), a trzecie Andrzej Opłatek.

 

 Krzysztof Okła & Djembe Van Het Schabroek

 

Weronika Wilska & M Carano

 

Wyniki Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźćów 2015

 1. Krzysztof Okła & Djembe Van Het Schabroek - 4,99 pkt
 2. Weronika Wilska & Ares, M Carano - 10,44 pkt
 3. Andrzej Opłatek & Poli Loli L, El Camp - 16,00 pkt

Pełne wyniki do pobrania

 

Andrzej Opłatek & El Camp

 

 

Juniorzy

Najliczniejszą obsadę miały w tym roku mistrzostwa polski w kategorii juniorów. Do walki o medale przystąpiło aż 38 zawodników. W dwunawrotowym finale medal straciła dotychczasowa liderka - Dajana Pawlicka. Zawodniczka klubu Agro-Handel Śrem zrobiła trzy zrzutki i spadła z pierwszego na czwarte miejsce. Mistrzynią Polski 2015 została Joanna Marciniak, srebrny medal wywalczyła Agnieszka Cecuga, a brązowy Adam Grzegorzewski.

 

Joanna Marciniak & Chelsea Blue, fot. Sonia Szczęsna

 

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów 2015

 1. Joanna Marciniak & Chelsea Blue, Vagant - 1,11 pkt
 2. Agnieszka Cecuga & Fly Away, Bachelor Lady - 8,26 pkt
 3. Adam Grzegorzewski & Torpedo des Forets, Casablanca - 10,94 pkt

Wyniki do pobrania

 

Podium MPJ, od lewej Agnieszka Cecuga, Joanna Marciniak i Adam Grzegorzewski

 

Dzieci

Do walki o Puchar Polski Dzieci przystąpiło 12 zawodników. Po złoty medal sięgnęła Wiktoria Głowacka startująca na klaczy Aronia. Para ta przez trzy dni rywalizacji zachowała czyste konto. Losy srebrnego medalu zdecydowały się w rozgrywce, w której wystartowała czwórka dzieci. Ostatecznie drugie miejsce zajęła Julia Kuśnierczak, a brązowy - Aleksandra Bolko. Przy okazji warto dodać, że Aronia podobnie jak Inferno, została wyhodowana przez pp. Siergiej. 

 

Wyniki Pucharu Polski Dzieci 2015

 1. Wiktoria Głowacka & Aronia
 2. Julia Kuśnierczak & Orinoko W
 3. Aleksandra Bolko & Dragon, Quity 

Wyniki do pobrania

 

Wiktoria Głowacka & Aronia

 

 

 

 

www.equista.plwith passion for all that is equestrian

Posted by Equista on 4 lipca 2015

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Inspiracje

Facebook

Instagram