LGCT Paryż 2015: Bertram Allen zwycięża, Luciana Diniz wciąż na czele rankingu!

Data publikacji: 2015-07-06
Bertram Allen & Romanov fot. Stefano Grasso
Bertram Allen - najmłodszy w historii zwycięzca Grand Prix Longines Global Champions Tour

 

Za nami kolejny, ósmy etap prestiżowego cyklu zawodów skokowych - Longines Global Champions Tour. Tym razem gwiazdy konkurencji skoków spotkały się w Paryżu, a konkretnie na błoniach przy słynnej wieży Eiffla. 

 

Grand Prix Longines Global Champions Tour

Do rywalizacji o kolejne punkty rankigowe LGCT przystąpiło aż 48 zawodników. Obydwa nawroty bezbłędnie pokonała jedynie piątka z nich, a najlepszy w rozgrywce okazał się Irlandczyk, Bertram Allen dosiadający ogiera Romanov (Heartbreaker x Fedor). Bertram ma obecnie 19 lat i jest najmłodszym w historii zwycięzcą konkursu zaliczanego do LGCT. Drugie miejsce, z czasem zaledwie 0,5 s gorszym, zajęła aktualna liderka LGCT - Luciana Diniz (POR), startująca tym razem na klaczy Fit For Fun, a trzecie Darragh Kenny (IRL) na Sans Souci Z.

 

Luciana Diniz & Fit For Fun

 

W rozgrywce znalazło się jeszcze dwoje reprezentantów Francji - Philippe Rozier oraz Penelope Leprevost - niestety oboje ukończyli zmagania z punktami karnymi za zrzutki.

 

Wyniki GP LGCT Paryż

  1. Bertram Allen (IRL) & Romanov - 0/0/0 37,32 s
  2. Luciana Diniz (POR) & Fit For Fun - 0/0/0 37,84 s
  3. Darragh Kenny (IRL) & Sans Souci Z - 0/0/0 39,36 s
  4. Philippe Rozier (FRA) & Rahotep de Toscane - 0/0/4
  5. Penelope Leprevost (FRA) & Ratina d'l Rousserie - 0/0/12

Wyniki do pobrania

 

 

Pry okazji omawiania wyników Grand Prix Paryża warto zauważyć, że to nie pierwszy duży sukces najlepszej pary konkursu Bertram Allen - Romanov. W lutym ten zgrany duet okazał się najlepszy w konkursie kwalifikacyjnym Pucharu Świata rozgrywanym we francuskim Bordeaux - o tym sukcesie pisaliśmy tutaj.

 

Prix de la Ville de Paris

Drugim ważnym konkursem podczas paryskich zawodów był niedzielny Prix de la Ville de Paris. Na jego starcie stanęło 29 par i tylko 3 z nich pokonały parku podstawowy bez błędów. W rozgrywce doszło do niecodziennej sytuacji - Ben Maher (GBR) & Cella oraz Karim EL Zoghby (EGY) & Amelia pokonali parkur bezbłędnie i w identycznym czasie - 31,85 s ! Trzecie miejsce zajęła Edwina Tops-Alexander (AUS).

Wyniki do pobrania

 

Ben Maher, Karim El ZoghbyZwycięzcy niedzielnego Prix de Ville de Paris - Ben Maher (z lewej) i Karim El Zoghby (z prawej)

 

Ranking LGCT po zawodach w Paryżu

Zawody w Paryżu nie przyniosły wielkich zmian w rankingu LGCT. Na czele wciąż znajduje się reprezentantka Portugalii - Luciana Diniz, która po dobrym występie we Francji powiększyła swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami.

  1. Luciana Diniz (POR) - 218 pkt
  2. Scott Brash (GBR) - 174 pkt
  3. Rolf Goran-Bengtsson - 158 pkt
  4. Sheik Ali Bin Khalid Al Thani (KSA) - 144 pkt
  5. Christian Ahlmann (GER) - 139 pkt

Pełny ranking po LGCT Paryż

 

Dotychczas punkty do rankingu Longines Global Champions Tour zdobywało aż 71 zawodników. Kolejne zawody już za tydzień (9-11.07) w Cascais-Estoril (Portugalia). 

 

Najciekawsze chwile LGCT Paryż 2015 można obejrzeć w jedenastominutowym materiale wideo, przygotowanym przez organizatorów zawodów. 

 

 

fot. Stefano Grasso/LGCT

 

Inspiracje

Facebook

Instagram