Finał Pucharu Polski i Międzynarodowe Zawody w WKKW 2-4.10.2015, Sopot

Data publikacji: 2015-10-07
Paweł Spisak & Strona II fot. Aleksandra Ziętak

W dniach 2-4 października w Sopocie rozegrano krajowe i międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Zawodnicy rywalizowali w 5 klasach od L do CCI3*, a reprezentanci Polski mieli również ostatnią szansę na zdobycie punktów rankingowych Pucharu Polski.

Dobra organizacja i przyjazne warunki przyciągnęły do Sopotu wielu utytułowanych wkkwistów. I tak przy pięknej słonecznej pogodzie publiczność mogła oglądać przejazdy takich zawodników jak Karin Donckers (BEL), Andrew Hoy (AUS) czy Linda Algotsson (SWE). Nie zabrakło również polskiej czołówki, o zwycięstwo w rankingu PP 2015 walczyli m.in. Paweł Spisak, Paweł Warszawski oraz Mariusz Kleniuk. Reprezentanci Polski zwyciężyli w dwóch z pięciu konkursów. W klasie P najlepsza była Marta Dziak-Gierlicz startująca na koniu Ezop, natomiast w serii CIC2* bezkonkurencyjny okazał się Paweł Spisak na klaczy Strona II. Co warte podkreślenia obydwa wymienione konie zostały wyhodowane w Polsce. Wyniki konkursów poniżej.

Marta Dziak-GierliczW Sopocie Polacy wygrali 2 konkursy klasy P i CIC2*, na zdjęciu Marta Dziak-Gierlicz
- najlepsza zawodniczka konkursu klasy P (zdjęcie z konkursu CIC2*)

Puchar Polski WKKW 2015

W Finale Pucharu Polski WKKW 2015 o medale walczyli zawodnicy 5 kategorii wiekowych - seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy oraz amatorzy. Wyłoniono również najlepszy klub. Na przestrzeni całego sezonu w rozgrywkach Pucharu Polski wystartowało 186 zawodników, w tym aż 72 seniorów. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorem PP WKKW było Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

Paweł Spisak BanderasPaweł Spisak nie tylko wywalczył złoty medal PP WKKW 2015, ale również zajął 2. miejsce
w najtrudniejszym konkursie zawodów w Sopocie - CCI3* (na zdjęciu)

W gronie seniorów, rywalizujących w ramach konkursu CIC2*, zwyciężył Paweł Spisak, reprezentujący JKS Dako Galant Skibno. Aktualny Mistrz Polski zaprezentował w Sopocie doskonałą formę - nie tylko wygrał konkurs CIC2*, ale był też 2. w CCI3*. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął srebrny medalista Mistrzostw Polski seniorów Mariusz Kleniuk. Na trzecim stopniu podium stanął reprezentant KJ Jaroszówka – Artur Społoiwcz. Złoty medalista PP WKKW 2015, poza premią finansową otrzyma uszyte na miarę siodło marki Equipe!

W grupie juniorów złoty medal Pucharu Polski WKKW 2014 zdobyła zawodniczka KJ Facimiech – Gabriela Klimkowicz, miejsce drugie zajęła Małgorzata Cybulska z SKJ Sopot, a miejsce trzecie Marcel Dul, reprezentującay barwy KJ Jaroszówka. W kategorii juniorów młodszych (zawodnicy w wieku 14-15 lat) zwyciężyła Aleksandra Stańska z KJ PonySport. Miejsce drugie zajęła Julia Bisewska z AKJ Trójmiasto, a brązowy medal w końcowej klasyfikacji Juniorów Młodszych zdobyła Aurelia Drywa z JKS Dako Galant Skibno.

Najlepsi juniorzy na podium - od lewej Małgorzata Cybulska, Gabriela Klimkowicz i Marcel Dul

W kategorii młodzików, w której rywalizowali zawodnicy w wieku 11-13 lat wygrała Pauline Wieczorek, reprezentująca barwy LKS Dragona Nowielice, miejsce drugie zajęła Oliwia Paździora z LKS Stragona Strzegom, a miejsce trzecie Martyna Kucharska z KJ Jaroszówka. W rozgrywanej po raz pierwszy w tym roku kategorii Amatorów złoty medal zdobyła Jagoda Turczyńska z KJ Facimiech, miejsce drugie wywalczyła Anna Sobańska reprezentująca SJ Baborówko, a miejsce trzecie Piotr Tauba z SCSJ Coval Biały Bór.

Najlepszym klubem w rankingu Pucharu Polski 2015 okazał się JKS Dako Galant Skibno.