Silesia Equestrian 2015: Grand Prix 6.09.

Data publikacji: 2015-09-06
Maximilian Schmid & Chacon 2 fot. Oliwia Chmielewska
 Maximilian Schmid & Chacon 2

Niedziela, 6 września była ostatnim dniem dwutygodniowego cyklu międynarodowych zawodów skokowych - Silesia Equestrian 2015. Wyniki Grand Prix o Puchar Prezesa Grupy Azoty, czyli najważniejszego konkursu w drugim tygodniu Silesii, przedstawiamy poniżej.

Do dwunawrotowego konkursu Grand Prix przystąpiło 34 zawodników. Parkur podstawowy pokonała bezbłędnie jedynie trójka z nich - reprezentanci Niemiec Paul Wiktor i Maximilian Schmid oraz Norweg mieszkający na codzień w Polsce - John Gunvar Knutsen. Czyste konto po obu nawrotach zachował jedynie Maximilian Schmid dosiadający konia Chacon 2 i to on został zwycięzcą konkursu GP. Drugie miejsce zajął Bruce Goodin (NZL) startujący na klaczy Centina 10. Co ciekawe zarówno Chacon 2 jak i Centina 10 zostały wyhodowane w Gestuet Lewitz (z tej stadniny pochodzi także Crazy Quick). Trzecie miejsce wywalczył John Gunvar Knutsen (NOR) dosiadający konia Zip.

Maximilian Schmid w trakcie dekoracji. Puchar wręczyli organizatorzy Silesia Equestrian 2015 pp. Osadkowscy

Bruce Goodin & Centina 10

John Gunvar Knutsen & Zip

W drugim nawrocie wystartowało dwóch Polaków - Łukasz Wasilewski i Kamil Grzelczyk. Lepszy okazał się ten pierwszy, startujący na koniu Wavantos VD Renvillehoeve. Szczegółowe wyniki poniżej.