Mistrzostwa Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu 6-10.08, Verden

Data publikacji: 2014-08-11
Dream Boy
 Dream Boy (Vivaldi x Ferro) & Gerdine Maree

Mistrzostwa Świata Młodych Koni w konkurencji ujeżdżenia od lat są rozgrywane w niemieckim Verden, w którym mieści się także siedziba Związku Hanowerskiego. O medale, podobnie jak w latach ubiegłych, walczyły konie 5- i 6-letnie. Komisja przyznawała oceny za stęp, kłus i galop, oraz przepuszczalność i ogólne wrażenie.

Sezuan (Blue Horse Zack x Don Schufro) - Mistrz Świata w kategorii koni 5-letnich

W kategorii koni 5-letnich do finału przystąpiło piętnaście koni. O wysokim poziomie niech świadczy fakt, że czołowa piątka uzyskała średnie noty powyżej 9,1 pkt (przy ocenie maksymalnej za każdy z elementów - 10.0 pkt)! Zwyciężył kruczokary ogier Sezuan (Blue Horse Zack x Don Schufro) zapisany do duńskiej księgi DWB, a prezentowany przez Dorothee Schneider. Koń ten wzbudza wiele emocji odkąd ukończył próbę dzielności z rekordowym wynikiem, uzyskując aż dziesięć ocen maksymalnych - 10 pkt . Sezuan zakończył występ w MŚMK z oceną marzeń - 9,76 pkt, otrzymując za poszczególne elementy następujące noty: stęp - 9,6, kłus - 9,6, galop -10,0, przepuszczalność - 9,7 i wrażenie ogólne - 9,9 pkt. Drugie miejsce i srebrny medal przypadło westfalskiej klaczy Samoura M (San Amour x Ferragamo), na której startowała Ann-Christine Wienkamp. Córka ogiera San Amour również otrzymała same oceny powyżej 9 pkt i ukończyła mistrzostwa z doskonałym wynikiem - 9,34 pkt. Z wynikiem niższym o zaledwie 0,04 pkt na trzeciej pozyci uplasował się holenderski Eye Catcher (Vivaldi x Partout). Urodziwy, doskonale kłusujący kasztan (10,0 pkt) był prezentowany przez Kirsten Brouwer.

Konie 5-letnie - wyniki

O medale w kategorii 6-latków walczyło 16 koni. Tytuł Mistrza Świata wywalczył ogier Dancer Forever (Vivaldi x Tango), podobnie jak Eye Catcher, zapisany do księgi KWPN i prezentowany przez Kirsten Brouwer. Zwycięzca otrzymał najwyższą notę za kłus - 9,8 pkt i ukończył rywalizację z oceną 9,4 pkt. Srebrny medal wywalczył hanowerski Auheim's Del Magico (Dimaggio x Feinbrand). Ten siwy, bardzo efektowny ogier wyróżnia się doskonałym galopem, który został oceniony na 9,0 pkt. Na Del Magico startowała reprezentantka Austrii - Stephanie Dearing. Tuż za nim, z wynikiem końcowym zaledwie 0,02 pkt gorszym, uplasował się piękny, kruczokary Dream Boy KWPN. Kolejny syn ogiera Vivaldi (Krack C x Jazz) otrzymał bardzo wysokie noty za kłus - 8,6 pkt, galop - 9,0 pkt i wrażenie ogólne - 8,9 pkt kończąc mistrzostwa z wynikiem 8,64 pkt. Jeźdźcem tego bardzo ciekawego młodego konia jest Holenderka - Gerdine Maree.

Konie 6-letnie - wyniki

Warto zwrócić uwagę, że aż trzy medale zdobyli w tym roku synowie og. Vivaldi KWPN. Łączy on w swoim rodowodzie krew dwóch wspaniałych sportowców i świetnych reproduktorów. Jego ojcem jest Krack C znany z występów pod Anky van Grunsven, natomiast dziadkiem, po kądzieli - Jazz, ojciec m.in. multimedalisty wał. Parzival.

Hans Peter Minderhoud & Vivaldi (Krack C x Jazz)