In memoriam: Benares

Data publikacji: 2015-07-26
In memoriam Benares

Dotarła do nas bardzo przykra informacja o śmierci jednego z polskich koni startujących w konkurencji WKKW. W wieku zaledwie dziewięciu lat odszedł Benares, utalentowany i dobrze się zapowiadający koń rozpoczynający międzynarodową karierę pod Janem Kamińskim

Małopolski Benares (Egon - Britanika/Aprizzo) został wyhodowany przez Romana Drabińskiego. Jego ojcem był Egon - wnuk wspaniałej Emerychy, a matką pełnej krwi angielskiej Britanika córka Aprizzo i klaczy Babilonia, która dała m.in. brązowego medalistę MŚMK, konia Banderas (Paweł Spisak).

W 2011 roku Benares jako pięciolatek zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodych Koni. Rok później zadebiutował w zawodach międzynarodowych. Od 2014 r. z powodzeniem startował w konkursach rangi 2* w Polsce i zagranicą. W grudniu para Jan Kamiński - Benares wywalczyła srebrny medal Claas Halowego Pucharu Polski. Śmierć tego konia jest ciosem nie tylko dla jego utalentowanego jeźdźca, ale również dla całego środowiska WKKW w Polsce.