Krajowe zawody w WKKW, 13-14.06.2015, Jaroszówka

Data publikacji: 2015-06-16
CNC Jaroszówka czerwiec 2015

W dniach 13-14 czerwca w Ośrodku Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyły się krajowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego połączone z eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwami Dolnego Śląska. Do Jaroszówki ściągnęło ponad 120 par. Zawody śledziła też licznie zgromadzona publiczność, której nie zraził nawet panujący upał.Wycieczka do Ośrodka to wspaniała propozycja dla całej rodziny: dzieci mogły zażyć rozrywki na dmuchanym placu zabaw, a dorośli zrelaksować się w cieniu drzew i wiat, oglądając konkurujących ze sobą zawodników.

Pod względem sportowym spory sukces odniosła ekipa czeska, która zgarnęła ponad połowę pucharów w zawodach krajowych. Wyjątkowym szczęśliwcem okazał się Miroslav Prihoda, który dubletem zwyciężył w klasie P - pierwsze miejsce zajął na wyhodowanym w Polsce Karantinusie, synu Ekwadora. Zawodnik ten zajął również drugie miejsce w klasie L.

Paweł Spisak & Boba Fett

Najtrudniejszy, jednogwiazdkowy konkrus należał do dwóch Polaków: Pawła Spisaka, który zajął pierwsze i trzecie miejsce, oraz Pawła Warszawskiego, który uplasował się na pozycji drugiej i czwartej.

Wyniki wszystkich konkursów publikujemy poniżej, równolegle odbyły się również Eliminacje OOM (Ogólopolska Olimpiada Młodzieży) oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska w czterech kategoriach wiekowych.

3. Emilia Chmielowska z LKS Stragona Strzegom

Medaliści Mistrzostw Śląska w kat. juniorów młodszych: Julia Gillmaier (złoto), Oliwia Paździora (srebro) i Emilia Chmielowska (brąz)