Cracovia Szary Equestrian Show 2018: Jarosław Skrzyczyński zwycięzcą Grand Prix!

Data publikacji: 2018-10-22

Za nami 1. tydzień zmagań w ramach Cracovia Szary Equestrian Show! Zawody po raz pierwszy rozegrano w 2016 r., a dziś już chyba nikt nie wyobraża sobie kalendarza rywalizacji jeździeckich bez CSES w KJK Szary w Michałowicach k. Krakowa.

Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana

Ta część zawodów odbyła się w dniach 18-21 października, a na miejscu nie zabrakło gwiazd z różnych krajów (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Przypomnijmy, że wyniki niektórych konkursów są zaliczane do Rankingu Longines, co również ma wpływ na to, że zawodami interesują się zawodnicy z zagranicy oraz czołowi polscy skoczkowie.

Jarosław Skrzyczyński (POL) & Onagadori Red Wine

YH Youngster Tour 5 year old horses Final – Adamus Equestrian Team Cup (120 cm)

1. Jarosław Skrzyczyński (POL) & Onagadori Red Wine – 0/4; 27,33 s.
2. Tomasz Kuczerawy (POL) & Ding Dong – 0/4; 33,53 s.
3. Sergij Chernyh (UKR) & Novelle PKZ – 0/5; 43,99 s.

Wyniki szczegółowe

Mściwoj Kiecoń (POL) & Sir Sapporo MK

CSIYH1* 6 & 7 years old/Youngster Tour 6/7 year old horses Final – Adamus Equestrian Team Cup (130/135 cm)

1. Mściwoj Kiecoń (POL) & Sir Sapporo MK – 0/0; 22,39 s.
2. Emilia Chmielowska (POL) & Coriway – 0/0; 23,16 s.
3. Marek Klus (CZE) & Solidat – 0/0; 25,06 s.

Paulina Adamiec (POL) & Balou

CSI1* Small Round Final – Equnews Cup (115 cm)

1. Paulina Adamiec (POL) & Balou – 0; 50,14 s.
2. Artur Gafilin (UKR) & Carat PKZ – 0; 50,95 s.
3. Leszek Nieużyła (POL) & Fredora – 0; 51,53 s.

Anna Lipińska (POL) & F.Adermie

CSI1* Bronze Round Final – Equishop Cup (125 cm)

1. Anna Lipińska (POL) & F.Adermie – 0; 47,11 s.
2. Artur Gafilin (UKR) & Carat PKZ – 0; 48,41 s.
3. Artur Gafilin (UKR) & Gabriel PKZ – 0; 49,33 s.

Sara Vingralkova (CZE) & Celana Z

CSI2* Gold Round Final – Szary Residence Cup (140 cm)

1. Sara Vingralkova (CZE) & Celana Z – 0/0; 36,45 s.
2. Philipp Schober (GER) & Zandigo T S – 0/0; 37,98 s.
3. Andrius Petrovas (LTU) & Italo Van't Dauwhof – 0/0; 38,12 s.

Vasyl Zaitsev (UKR) & Gazaro VDL

CSI* Grand Prix – M&A Producent przeszkód Cup (135 cm)

1. Vasyl Zaitsev (UKR) & Gazaro VDL – 0/0; 34,99 s.
2. Tomasz Miśkiewicz (POL) & Versailles du Bust – 0/0; 37,60 s.
3. Dawid Skiba (POL) & Secret Weapon L – 0/0; 37,79 s.
4. Ekaterina Petrochenkova (RUS) & Cassedy H – 0/0; 39,19 s.
5. Ales Opatrny (CZE) & VDL Fakir – 0/0; 43,37 s.
6. Maureen Bonder (NED) & Flierefluiter – 0/4; 46,06 s.
7. Gunnar Klettenberg (EST) & Cosidos Victory – 0/12; 38,08 s.
8. Aleksandra Dąbkowska (POL) & Flash Blue B – 1; 72,93 s.

Anna Maria Kuhlmann (GER) & Artuur JH Z

W niedzielnym konkursie Grand Prix udział wzięło 29 zawodników, z czego 4 zrezygnowało z ukończenia przebiegu, a jeden został wyeliminowany. Do emocjonującej rozgrywki przystąpiło 8 zerowych par. Zdobywcy miejsc na podium pokazali się od najlepszej strony! Ich bezbłędne występy zrobiły wrażenie na publiczności, a o wyniku zadecydowały jedynie czasy przejazdów i szczęście. 1. miejsce wywalczył zawodnik, który niedawno świętował awans w Rankingu FEI (więcej na ten temat TUTAJ) – Jarosław Skrzyczyński (POL), startujący z 9-letnią klaczą Chacclana (Chacco-blue – Ramilana/Capilano). Para pokonała trasę w zaledwie 41,26 s. Na 2. miejscu uplasował się Kamil Grzelczyk (POL) – wraz z 11-letnim wałachem Wibaro (Bajou Du Rouet – Wiagra/Graf Quidam) zakończyli przejazd w równe 42,00 s. 3. miejsce przypadło Annie Marii Kuhlmann (GER) & 12-letniemu wałachowi Artuur JH Z (Andiamo – Babeloe Jh Z/Baloubet Du Rouet), którym pokonanie parkuru zajęło 44,91 s.

Kamil Grzelczyk (POL) & Wibaro

Diamond Round Grand Prix LR – Szary Sport Horses Cup (145 cm)

1. Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana – 0/0; 41,26 s.
2. Kamil Grzelczyk (POL) & Wibaro – 0/0; 42,00 s.
3. Anna Maria Kuhlmann (GER) & Artuur JH Z – 0/0; 44,91 s.
4. Andrius Petrovas (LTU) & Linkolns – 0/4; 42,77 s.
5. Mściwoj Kiecoń (POL) & Quinleen – 0/4; 45,14 s.
6. Jan Bobik (POL) & Farmer – 0/4; 46,64 s.
7. Monika Grundkowska (POL) & Dhaha – 0/6; 53,39 s.
8. Łukasz Troszczyński (POL) & Djarvi B – 0/8; 47,91 s.

Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana, sędziowie oraz organizatorzy Cracovia Szary Equestrian Show 2018

Już teraz zaczynamy odliczanie do rozpoczęcia 2. tygodnia rywalizacji w ramach Cracovia Szary Equestrian Show – zmagania odbędą się w dniach 25-28 października. Poniżej można zapoznać się z listami zgłoszonych zawodników i koni: