Jeździecka Majówka 2018 w Jakubowicach: Piotr Morsztyn wygrywa Grand Prix!

Data publikacji: 2018-05-02

Za nami II Memoriał Marcina Klupsia, który rozgrywany był jako konkurs Grand Prix podczas Jeździeckiej Majówki w Jakubowicach 2018 (więcej o tych zawodach pisaliśmy TUTAJ). Przypomnijmy, Marcin Klupś był jednym z kreatorów jeździeckiej części ośrodka Jakubus, a także trenerem takich zawodników jak Jakub Krzyżosiak czy Agnieszka Olszewska. Jego sylwetkę przybliżaliśmy TUTAJ.

Po tytuł zwycięzcy najważniejszego konkursu tego wydarzenia sięgnął również były podopieczny p. Marcina, a także wieloletni przyjaciel – Piotr Morsztyn, który na wałachu Van Halen (Hors La Loi II - Horetta/Cavalier) był najszybszy w drugim nawrocie. Choć na początku wydawać by się mogło, że laur zdobędzie Kamil Grzelczyk na siwym Wibaro (Bajou du Rouet - Wiagra/Graf Quidam), koniec końców wylądował on na drugim miejscu, będąc zaledwie 0,4 sekundy wolniejszym. Jako trzeci na podium stanął Tomasz Kuczerawy, który na Chaccos Boy (Chacco-Blue - Rendezvous/Sandro) pokonywał parkur o 1 sekundę dłużej. Wszyscy trzej pokonali próbę skoków bezbłędnie. Zawodnicy wygrali odpowiednio: 4000 zł, 3000 zł i 2000 zł. Nagrody pieniężne obowiązywały do 10. miejsca w klasyfikacji. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych zawodników konkursu Grand Prix.

Kamil Grzelczyk, Piotr Morsztyn oraz Tomasz Kuczerawy na podium

Klasyfikacja Grand Prix II Memoriał Marcina Klupsia (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Piotr Morsztyn & Van Halen – 46,42 s.
  2. Kamil Grzelczyk & Wibaro – 46,69 s.
  3. Tomasz Kuczerawy & Chaccos Boy – 47,84 s.