Laureaci FEI Awards 2017

Data publikacji: 2017-11-25
Isabell Werth & Weihegold OLD fot. Cara Grimshaw
Isabell Werth & Weihegold, fot. Cara Grimshaw/FEI

22 listopada w Montevideo (Urugwaj) odbyła się uroczysta gala podczas, której ogłoszono laureatów Longines FEI Awards 2017 - nagród przyznawanych przez Międzynarodową Federację Jeździecką. Zwycięzców dziewiątej edycji wyłoniono na drodze głosowania - na swoich faworytów głosy oddało blisko 100 tysięcy fanów jeździectwa z całego świata. Nagrody przyznano czwórce zawodników i jednemu projektowi.

FEI Awards 2017 - ceremonia wręczenia nagród

W kategorii Longines Rising Star Award ("Wschodząca Gwiazda") nagrodę odebrał 16-letni Irlandczyk Harry Allen. Ten młodziutki skoczek podąża tę samą ściężką, którą wcześniej przetarł jego starszy brat - Bertram. W tym roku Harry wywalczył m.in. dwa złote medale Mistrzostw Europy kuców i jego sukcesy seniorskie wydają się być tylko i wyłącznie kwestią czasu.

Harry Allen - nagroda dla 'Wschodzącej Gwiazdy'

Laureatką kolejnej kategorii - FEI Against All Odds Award ("Wbrew Przeciwnościom") została w tym roku zawodniczka paraujeżdżenia, Australijka - Emma Both. Ta 22-letnia amazonka w 2016 roku wywalczyła 5. miejsce podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Emma Both - nagroda w kategorii 'Wbrew Przeciwnościom'

Tytuł najlepszego luzaka (FEI Best Groom Award) trafił w tym roku do Alana Daviesa, który dziś ma pod opieką m.in. wał. Nip Tuck (Carl Hester), a wcześniej opiekował się m.in. słynnym Valegro. Brytyjczyk był nominowany do FEI Best Groom Award już kilkukrotnie, ale zwyciężył w plebiscycie dopiero w tym roku.

Alan Davies - nagroda w kategorii 'Najlepszy Luzak'

Nagrodę dla najlepszego zawodnika - FEI Best Athlete Award przyznano Isabell Werth. Niemka od lat z powodzeniem startuje w konkurencji ujeżdżenia, będąc dziś "żywą legendą" tej konkurencji. Tylko w tym roku Isabell wywalczyła złoty medal ME Goteborg.

Isabell Werth - nagroda dla 'Najlepszego Zawodnika'

Listę laureatów zamyka indyjski program, w ramach którego konie po karierze wyścigowej są przygotowywane do innych form użytkowania. Szczegółowe wyniki TUTAJ

Laureaci FEI Awards 2017, od lewej: Manoj Jalan, Harry Allen (IRL), Emma Booth (AUS), Alan Davies (GBR).