Baltica Summer Tour 2017: Kamil Grzelczyk najlepszy w Grand Prix CSI2*

Data publikacji: 2017-08-28
Kamil Grzelczyk & Wibaro fot. Sonia Szczęsna
Kamil Grzelczyk (POL) & Wibaro, fot. Sonia Szczęsna/Equista.pl (archwium)

Polscy zawodnicy świetnie spisali się w finałowym konkursie Grand Prix CSI2*, wieńczącym drugi tydzień zmagań w ramach międzynarodowego cyklu Baltica Summer Tour 2017, rozgrywanego w pięknej Stadninie Koni Ciekocinko. Rywalizacja o zwycięstwo w tym najtrudniejszym konkursie była wyjątkowo zacięta. Do rozgrywki awansowało aż 14 par, a czasy pierwszej piątki różniły się setnymi częściami sekundy. Zwyciężył Mistrz Polski 2016 - Kamil Grzelczyk na wyhodowanym w Polsce Wibaro (Bajou du Rouet x Graf Quidam), który wyprzedził swojego reprezentacyjnego kolegę - Jana Bobika na Chacco Amicor (Chacco Blue x Cento). Trzecie miejsce zajął Abdullah Al Sharbatly na Woulon L (Toulon x Ramiro), a czwarte kolejny Polak - Jarosław Skrzyczyński na Crazy Quick (Chacco Blue x Quick Star). W czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch polskich jeźdźców - 6. miejsce zajęła Cassandra Orschel na klaczy Acanthya (Adlantico AS x Argentinus), a 9. Adam Grzegorzewski na Okarino (Pavarotti de la Pomme x Cassini II).