Festiwal Jeździecki Baborówko 2017: Paweł Spisak z kolejnym złotym medalem MPS!

Data publikacji: 2017-07-05
Festiwal Jeździecki Baborówko 2017 Paweł Spisak & Banderas/ Timeless Photography

W miniony weekend w Baborówku poznaliśmy medalistów Mistrzostw Polski Seniorów w konkurencji WKKW. Emocji nie brakowało, a losy medali ważyły się do ostatnich przejazdów.

Na starcie MPS 2017 stanęło 11 zawodników. Nie zabrakło ubiegłorocznych zwycięzców - broniącego tytułu Michała Knapa, oraz Pawła Warszawskiego i Jana Kamińskiego - czyli ubiegłorocznego I i II Wicemistrza. Ostatecznie na podium stanął tylko jeden z nich - relacja poniżej.

Tegoroczne mistrzostwa, rozgrywane w ramach międzynarodowego konkursu CIC3* rozpoczęła próba ujeżdżenia, w niej najlepiej wypadł Mateusz Kiempa na irlandzkim Lassban Radovix. Zwycięska para Cavaliada Eventing Tour - Warszawa 2017 niestety w niedzielę musiała wycofać się z walki o medal z powodu niedyspozycji konia po próbie terenowej. Wcześniej na krosie szansę na obronę tytułu sprzed roku pogrzebał Michał Knap, który został wyeliminowany z powodu upadku z konia.

Paweł Spisak & Banderas

Jan Kamiński & Senior

Mariusz Kleniuk & Loretta

Wobec niedyspozycji konkurentów po złoty medal, po znakomitym bezbłędnym przejeździe na parkurze, sięgnął czterokrotny olimpijczyk - Paweł Spisak, dosiadający swojego podstawowego konia, wałacha Banderas (Moravia - Babilonia/Jape). Drugie miejsce, ze stratą niespełna 6 pkt zajął Jan Kamiński na Seniorze (Rytm - Segowia/Genius), a trzecie Mariusz Kleniuk na klaczy Loretta (Lorio - Letycja/Efez). Omawiając wyniki warto podkreślić, że wszystkie konie z pierwszej piątki MPS zostały wyhodowane w Polsce!