Ogier Believe in Me uznany w Niemczech!

Data publikacji: 2017-02-12
 Believe in Me (Pegasus HB od Bujda bo Lord Alexander) fot. Katarzyna Broda/Faraa

Kolejny sukces polskiej hodowli! Ogier Believe In Me (Pegasus HB - Bujda/Lord Alexander), wyhodowany w Pankowie przez Pawła Mazurka, a stanowiący własność Karoliny Mazurek został uznany w rasie Deutsche Sportpferd (DSP = Niemiecki Koń Sportowy)!

Gniady, efektowny Believe In Me rozpoczął swoją karierę w ZT Biały Bór gdzie był najlepszym koniem polskiej hodowli, kończąc próbę dzielności na 7. miejscu z drugim najwyższym indeksem ujeżdżeniowym wynoszącym aż 134 pkt. Rok później pod Karoliną Mazurek rozpoczął starty w konkursach ujeżdżeniowych - zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni w kategorii czterolatków. W 2011 zdobył kwalifikację i wystartował na Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Verden, a jako 6-latek ponownie stanął na podium MPMK. Już jako dojrzały koń udanie zadebiutował w konkursach Małej Rundy. Dobrze rozwijającą się karierę przerwała niestety kontuzja.

Believe In Me był dotychczas uznany w Polsce i ma już uznanego syna - chwytającego za oko og. Prowokator (od Pokusa/Lord Alexander), który w 2016 roku wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni w kategorii 5-latków. Mamy nadzieję, że chętnie w swojej hodowli wykorzystają go również hodowcy niemieccy.