HPP Skoki 2016/2017: Jarosław Skrzyczyński najlepszy w Grand Prix Salio!

Data publikacji: 2016-11-21
Jarosław Skrzyczyński & Chacclana fot. Oliwia Chmielewska
Jarosław Skrzyczyński & Chacclana

W miniony weekend (18-20.11) w nowoczesnym ośrodku KJ Salio w Biesiekierzu Rudnym, położonym zaledwie 25 km od centrum Łodzi, rozgrywano trzecie zawody z cyklu Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Listy startowe pękały w szwach - do udziału zgłosiło się ponad 300 par!

Trzeci etap HPP 2016/2017 rozgrywano w pięknej i nowoczesej hali KJ Salio

Bezkonkurencyjna w bardzo licznie obsadzonych finałach konkursów krajowych - Finale Małej (93 konie) i Średniej Rundy (80 koni) okazała się reprezentantka klubu Wechta Rosnówko - Małgorzata Koszucka. Młoda i bardzo waleczna zawodniczka w Małej Rundzie wygrała na Charlene (Clarimo x Lancer II), a w ŚR - na Quintus (Quinar x Capitol I).

Małgorzata Koszucka była niedościgniona w Finałach Małej i Średniej Rundy

Konkursy, w których zawodnicy mogli zdobywać punkty do rankingów HPP rozłożono na dwa dni. W sobotę odbył się ten zaliczany do klasyfikacji Open. Najwięcej "oczek" zdobyła tym razem Samanta Forlini na Kontendro I. Następnego dnia o punkty walczyli juniorzy, młodzi jeźdźcy i seniorzy. Zawodnicy kategorii młodzieżowych rywalizowali na tym samym parkurze - młodzi jeźdźcy mieli jedynie nieco wyższe przeszkody. W łączonym konkursie lepsze okazały się juniorki. Wygrała Aleksandra Bolko na koniu Dragon (Elvis x Kasjan xx), a druga była Maria Baehr na La Strada L (Bischof L x Lord Kemm). Na trzeciej pozycji uplasowała się Joanna Marciniak (młody jeździec) na Chelsea Blue (Chacco Blue x Baloubet du Rouet).

Aleksandra Bolko

Joanna Marciniak & Chelsea Blue

Najważniejszym konkursem nie tylko niedzieli, ale całych zawodów był konkurs Grand Prix. Przystąpiło do niego 36 zawodników, w tym lider HPP w kategorii seniorów - Michał Tyszko. Jeźdźcy mieli do pokonania 12 przeszkód w tym dwa szeregi - podwójny i potrójny. Bez zrzutek z parkuru zjechało jedynie pięcioro z nich - czterech zobaczliśmy w rozgrywce. Piąta, Aleksandra Kozanecka "złapała" niestety 1 pkt karny za przekroczenie normy czasu.

W rozgrywce najlepszy czas - 37,33 s wykręcił Jakub Krzyżosiak na klaczy Atiqua (Quantum x Lordanos). Niestety przypłacił go błędami. Wobec takiego rozwoju sytuacji zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie (Chacco Blue x Capilano), drugie miejsce wywalczył, również bezbłędny, Wojciech Wojcianiec na Chintablue (Chintan x Chacco Blue), a trzecie Michał Lemański na Distheen (Utopie x Voltaire). Co ciekawe pierwsze dwa konie są dość blisko spokrewnione. Chacclana to córka, a Chintablue - wnuk nieodżałowanego Chacco Blue. Szczegółowe wyniki poniżej.