Event Rider Masters 2016 - niezwykły cykl zawodów WKKW

Data publikacji: 2016-05-13
Event Rider Masters 2016 fot. materiały prasowe

 

WKKW - Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego lub po prostu Eventing (z angielskiego) to jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji jeździeckich i jednocześnie jedna z trzech olimpijskich, obok ujeżdżenia i skoków. Mimo swojej niezwykłej formuły, nie jest ona jednak częstym gościem mediów i właśnie to chcą zmienić twórcy nowego, niezwykłego cyklu zawodów WKKW - Event Rider Masters.

 

Event Rider Masters - WKKW w nowej odsłonie

Nikt nie ma wątpliwości, że kros to najbardziej widowiskowy element każdych zawodów WKKW. Jak jednak sprawić, by skupić zainteresowanie widzów na pozstałych probach? Twórcy Event Rider Masters postanowili nieco zmodyfikować tradycyjne trzy, czy czasem nawet czterodniowe zawody.

Event Rider Masters w pigułce:

  • 6 etapów
  • Zawody dwudniowe, rangi CIC3*
  • Ujeżdżenie - zawsze do muzyki
  • Kros - jako zwieńczenie zawodów, kolejność startu w próbie krosowej odwrotna do zajmowanych miejsc
  • Najlepsi zawodnicy (William Fox-Pitt, Bettina Hoy)
  • 350 tys. funtów - łączna pula nagród w pierwszym sezonie ERM
  • 50 tys. funtów - pula nagród w każdym z etapów
  • 16 tys. funtów - nagroda dla zwycięzcy etapu
  • 30 tys. funtów - nagroda dla zwycięzcy sezonu

 

Event Ride Masters to, bez wątpienia, jedna z najbardziej ekscytujących nowości w WKKW jakie widziałem - tak o nowym cyklu wypowiada się jeden z najbardziej utytułowanych zawodników -  ~ Sir Mark Todd

 

 

Event Rider Masters - kalendarz

W inauguracyjnym sezonie ERM2016 rozegrane zostanie 6 etapów. W każdym wystąpią gwiazdy światowego WKKW, a ich zmagania będzie można oglądać "na żywo" za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej ERM - TUTAJ!

  1. Chatsworth (GB) 14-15.05.2016
  2. Bramham Park (GB) 10-11.06.2016
  3. Barbury Castle (GB) 9-10.07.2016
  4. Gatcombe Park (GB) 6-7.08.2016
  5. Blair Castle (GB) 27-28.08.2016
  6. Blenheim Palace (GB) 10-11.09.2016

Wszystkie zawody sezonu inauguracyjnego zostaną rozegrane w Wielkiej Brytanii. Organizatorzy w 2017 roku planują rozszerzyć cykl o kilka etapów rozegranych w pozostałych krajach europejskich. 

 

Czy Event Rider Masters okaże się sukcesem? Rosnąca popularność WKKW, taka jaką obserwujemy w Polsce choćby przy okazji Cavaliada Tour, oraz duży sukces innych jeździeckich cykli, takich jak Global Champions Tour pozwala z optymizmem spojrzeć na nową inicjatywę. 

 

Event Rider Masters - przydatne linki:

 

Event Rider Masters Promo - Set Your Heart on Fire from Event Rider Masters on Vimeo.

 

 

fot. materiały prasowe, grafika equista.pl

 

Inspiracje

Facebook

Instagram