Wicemistrz Europy 2015 - Conrad de Hus sprzedany!

Data publikacji: 2016-03-04
Gregory Wathelet & Conrad de Hus
Gregory Wathelet & Conrad de Hus, Mistrzostwa Świata 2014, fot. PSV

Potwierdziły się spekulacje dotyczące sprzedaży ogiera Conrad de Hus (Con Air x Locato). Ogier startujący dotychczas w barwach Belgii został sprzedany do USA! Jego nowym jeźdźcem będzie Quentin Judge. Informację o zmianie właściciela zamieścił na swojej stronie internetowej dotychczasowy jeździec tego konia - Gregory Wathelet.

Jedenastoletni, holsztyński Conrad de Hus przez trzy ostatnie sezony świetnie spisywał się pod tym belgijskim zawodnikiem. Para w 2015 roku sięgnęła po srebrny medal Mistrzostw Europy, a rok wcześniej zajęła 13. miejsce w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Świata.

Największe sukcesy pary Gregory Wathelet & Conrad de Hus

• 13. miejsce, Mistrzostwa Świata, Caen 2014
  • 4. miejsce Grand Prix, CSI5* Bazylea 2015
  • 1. miejsce LGCT Chantilly 2015
  • 2. miejsce, Mistrzostwa Europy Aachen 2015
  • 1. miejsce, Finał Furusiyya Nations Cup, Barcelona 2015

Co ciekawę rozpoznawalność para zawdzięcza, nie tylko znakomitym sukcesom sportowym, ale niezwykłemu wydarzeniu do jakiego doszło latem 2014r. Podczas zawodów Longines Global Champions Tour w Paryżu, z głowy Conrada spadło ogłowie, a mimo to para zdołała ukończyć przejazd bez błędów!

Conrad de Hus to nie tylko sportowiec, ale także reproduktor. W tej chwili jest on uznany m.in. w księdze Zangersheide oraz Selle Francais, a do dziś uznano czterech jego synów.